30/11/2015

Copa Gironina Banyoles - Marxa de BTT

La darrera prova de la Copa Gironina - Marxa Popular, la organitzar el Club Esportiu Artsport. Amb un gran desplagament d'infraestructura, el Club en el seu debut com a organitzador va fer un digne paper.

La prova de BTT del Pla de l'Estany, recolzada pel Consell Comarcal i l'Ajuntament de Banyoles va ser una gran posada en escena del gran potencial del Club Esportiu Artsport, tant a nivell logístic com humà.    Com a primer gran event organitzatiu, per la complexitat que comporta,  també hem d'assumir algunes errades, com ara el retard acumulat en les darreres sortides o l'incident anegdòtic de l'arribada dels infantils, que finalment no va tenir cap conseqüència en la classificació.

En general els corredors de la prova de 20 i 30 quilòmetres van puntuar molt bé tota l'organització i en especial el traçat de la cursa, que va agradar moltíssim.   Els passos per Puig Clarà, la pujada a l'Esglèsia de Sant Patllari i la baixada per la trialera del "Guardabosc", van ser els punts on més es va gaudir.

Els més de 40 voluntaris, amb un fort caràcter humà, van posar tot i més per convertir aquesta primera edició en un èxit.   

Pel que fa als corredors de l'Equip local, l'Artsport -BH, van tornar a tenir un paper molt important i va rubricar aquest final de temporada siguent l'únic equip amb dos títols de Campions de la Copa Gironina amb  Roberto Nazar (Cadet) i Pau Arteman (Principiant)

Aquests són els resultats:


- Josep Ferrer       (Sub-23)              1r
- Roberto Nazar    (Cadet)                3r
- David Romero     (Cadet)                4t
- Mohamed Haiba  (Cadet)                 5è
- Jaume Segovia    (Cadet)               8è

- Bernat Isach        (Infantil)              3r
- Hicham Laashaoui (Infantil)          10è                      
- Joan Lluis Roman (Infantil)           14è
- Lluc Baró             (Infantil)           20è

- Santi Sanchez     (Aleví)                2n

- Pau Arteman        (Principiant)       1r
- Eloi Rigall            (Principiant)       5è
- Josep Trias         (Principiant)        7è
- Jordi Masdevall    (Principiant)        8è
- Guerau Paneque (Principiant)       10è
- Pera Andreu        (Principant)       15è
- Danil Medina       (Principiant)       17è
- Pol Borrat           (Principiant)       19è

Enhorabona a tots!!    

Des d'aquí un fort agraïment als nostres col·laboradors:

BH BIKES: http://www.bhbikes.com/index.php?lang=es
EXTREME BY ESTEVE: http://www.extremebyesteve.com/ca/
LLANDRICH-FEIXAS http://www.llandrich-feixas.com/
TRANSPORTS PORQUERES: http://www.porqueres.com/
LIDEROU http://www.liderou.com/
JORDICORBALAN http://www.jordicorbalan.com/
COLLELLRIERA http://www.collellriera.com/
CARNIQUES JUIÀ http://www.cjuia.com/
GARATGE AUROSA http://www.empresasenespana.com/banyoles/seat-aurosa
2 TEMPS http://ca.2temps.com/
COCA COLA http://zona.cocacola.es/
ASSESSORIA PAGÉS http://www.assessoriapages.com/
COMALAT DONA https://www.facebook.com/comalat.dona
LIBERTY SEGUROS http://www.libertyseguros.es/
CLINICA BOFILL http://clinicabofill.net/unitat-medicina-esportiva-bofillsp
Amb el Suport:
AJUNTAMENT DE BANYOLES http://www.turismeiesport.cat/
FEDERACIÓ CATALANA DE CICLISME: https://www.ciclisme.cat/